Csipkebogyóolaj sebekre, striákra – ára, hatásai és tapasztalatok

Mindenki, életében már legalább egyszer hallotta a csipkebogyó, csipkebogyó tea vagy csipkebogyó lekvár kifejezést. De hallottak már valaha csipkebogyóolajról? A csipkebogyó termése sokféle hatóanyagot tartalmaz, de a feldolgozás folyamán, amikor teát vagy lekvárt készítenek belőle, sok fontos összetevőjét elveszíti a hőkezelés miatt. Csak a hidegen sajtolt olaj biztosítja, hogy minden szükséges anyag megmarad a szervezet számára.

Aromax Csipkebogyóolaj 20 ml

A csipkebogyó magjából hidegsajtolással előállított, esszenciális zsírsavakban (omega-3 és omega-6) gazdag, finomítatlan (szűz) olaj intenzív ápolást biztosít a száraz, hámló, repedezett, élettelen bőrnek...Tovább

Ár 1840 Ft

Mi az a csipkebogyóolaj?

A csipkebogyóolaj 100%-os, hidegen sajtolt olaj, ami a csipkebokor terméséből készül. Mesterséges konzerváló anyagoktól és színezékektől mentes. Éppen a csipkebogyó gyönyörű színeknek köszönhetően az olaj finom vöröses színű és nagyon kellemes illatú. Azok, akik ismerik a csipkebogyót, nagyon könnyen el tudják képzelni a csipkebogyóolaj illatát. Ez az olaj a konyhában is használható, de többször előfordul a kozmetikai iparban, mivel pozitív hatással van a bőrre, és különösen a bőr sebeinek gyógyulására. Nagyon egyszerűen beszerezhető megfizethető áron, így nem kell aggódnia, hogy nagy összeget kell kiadnia érte.

Habár Chile-i bennszülöttek már régóta ismerik ezeknek a piros gyümölcsöknek a hatását, a csipkebogyót érintő kutatások csak nemrégen kezdődtek, ezért nálunk az olaj még nem annyira népszerű. A növényt, amelyen a csipkebogyó nő Rosa rubignosa–nak hívják, és a népi gyógyászatban már nagyon régen használják.  A csipkebogyó hatásait már egy 11. századi herbáriumban is rögzítették. Ezek a gyönyörű piros bogyók augusztus végén és szeptember elején érnek, amikor bárki gyűjtheti ezeket. A szabad természetben találhatók, hazánkban is. Csak a piros, érett termést érdemes gyűjteni, szárak nélkül, amelyek elegendő tápanyagot és ásványi anyagot tartalmaznak. A csipkebogyót sokan teafőzésre használják, de van, aki ősszel, ezzel díszíti otthonát.  A csipkebogyó a következő anyagok fontos forrása:

  • C-vitamin
  • A-vitamin
  • B-vitamin
  • E-vitamin
  • K-vitamin
  • Rostok
  • Szacharidok
  • Kalcium
  • Vas
  • Magnézium
  • Foszfor
  • Kálium
  • Nátrium

De a csipkebogyóból készíthet finom dzsemet, bort, lekvárt vagy kitűnő, bioszörpöt is, amelyet az egész család megkedvel. A csipkebogyó hatékony segítséget nyújthat az ősszel és télen gyakran előforduló betegségek ellen.

Csipkebogyó

Ez az olaj alkalmas azoknak is, akiknek bőrproblémái, pattanásai vagy apró sebhelyei vannak, amiktől szeretnének megszabadulni. A csipkebogyóolaj alkalmazása során nem kell aggódnia, hogy bőrén zsíros réteg marad, ami eltömi a pórusokat, hiszen ez az olaj az úgynevezett. „száraz olaj”-ak közé tartozik, amelyet a bőr gyorsan magába szív, és Ön sokkal jobban fogja érezni magát, mint korábban. Az olaj a bőr mélyebb rétegeibe is behatol, aminek köszönhetően nagyon kedvező hatású. Gazdag összetétele önmagáért beszél.

A csipkebogyóolaj összetétele

Már maga a csipkebogyó összetétele is önmagáért beszél, és így biztos lehet benne, hogy a csipkebogyóolaj is ilyen tökéletes összetételű. Ezt nem csak a termesztés, az időjárás vagy a terület, ahol a csipkebogyó nő befolyásolja, hanem az olaj feldolgozásának módja is. A hidegen sajtolt csipkebogyóolaj a következő anyagokat tartalmazza:

  • Antioxidánsok
  • A-vitamin – vagy más szóval béta-karotin, nagyon fontos antioxidáns, amely segít a bőr, a szaruhártya és a légutak egészségének megőrzésében és befolyásolja a pigment termelést
  • C-vitamin – segíti az ember általános egészségi állapotának megőrzésében, és az íny és a fogak ápolásában.
  • E-vitamin – amely segíti a bőr gyógyulását, megújulását a különböző sérülések után, beleértve a napozás utáni leégést is
  • Esszenciális zsírsavak – amelyek fontosak a bőrsejtek építéséhez
  • Kálium – túlnyomórészt a sejtekben helyezkedik el, és számos biokémiai folyamat szempontjából fontos
  • Vas – az emberi test fontos eleme. Részt vesz az energia termelésben, a hemoglobin fontos része és megköti az oxigént a vörös vérsejtekben, ami segíti az egész szervezet oxigén ellátását
  • Kalcium – a kalciumról már mindnyájan nagyon sok információval rendelkezünk. Ez az ásványi anyag nagyon fontos a szervezet számára, nem csak azért, mert szabályozza az ionok sejtmembránon át történő transzportját, hanem hatással van az idegek, az izmok és a szív tevékenységére és aktivál néhány más enzimet. A kalcium nagyon fontos, különösen az egészséges csontok és fogak számára.
  • Magnézium – az élet elemének is nevezik. Ez főleg azért van így, mert a Föld legtöbb teremtménye számára nélkülözhetetlen, terhesség és a szoptatás idején nagyobb mennyiségben.

A csipkebogyóolaj összetétele és hatásai hasonlítanak a jojoba olaj, a mandulaolaj vagy az olívaolaj összetételére és hatásaira. Mindhárom olaj, csakúgy, mint a csipkebogyóolaj, nem csupán belső használatra alkalmas a hideg konyhában, hanem a kozmetikai iparban is használják, ahol valóságos csodákat képesek tenni.

A csipkebogyóolaj hatásai

A csipkebogyóolaj hatása tökéletes, és gondoskodni tud az egész testről és szervezetről. A regeneráló hatása már néhány napos használat után is tapasztalható. Visszaadja a bőr fényességét és színét. Az A-vitamin, amely a csipkebogyóolajban található, szükséges az új sejtek létrehozásánál, amelyek biztosítják az üde kinézetet és a gyönyörű színt. De a csipkebogyóolaj jelentősen hozzájárul a bőr rugalmasságához is. A csipkebogyóolaj legfőbb hatásai a következők:

  • Kisimítja a meglévő ráncokat
  • Megakadályozza az új ráncok keletkezését
  • Ápolja a problémás bőrt
  • Javítja a bőr állapotát
  • Lassítja a bőr öregedését
  • Eltünteti a hegeket
  • Segít z olyan bőrproblémák kezelésében, mint például a striák, bőrkárosodás UV sugárzás után, műtéti hegek, pattanások, égési sebek, ekcéma, pikkelysömör, pigment foltok.
  • Segít a gyakori betegségek megelőzésében ősszel és télen
  • Támogatja az immunrendszert
  • Támogatja a szív- és érrendszert
  • Segít a paradontózis és az ínybetegségek megelőzésében

A csipkebogyóolajnak kiváló hatása van, amit Önnek is feltétlenül ki kell próbálnia.

Aromax Csipkebogyóolaj 20 ml

...Tovább

Ár 1840 Ft

A csipkebogyóolaj használata

A csipkebogyóolaj többféle képen is használható. Mivel ehető, alkalmas külső és belső használatra egyaránt.

Belső használat

A csipkebogyóolaj ajánlott napi adagja 1 teáskanálnyi. Legjobb, ha rögtön reggel, éhgyomorra beveszi. A belső használat azonban nem alkalmas három év alatti gyermekek számára.

Használható a hideg konyhába, ahol például különböző uzsonnakrémek, joghurtok, kész mártások, levesek, vagy saláták ízesítésére alkalmas, és nagyon érdekes íz kombinációkat eredményez. Kerülje el a hőkezelést, amely csakúgy, mint a legtöbb természetes olajnál káros, mert általa az olaj minden tápanyagot elveszítene.

Külső használat

A csipkebogyó olajat leggyakrabban külső használatra alkalmazzák, ahol több lehetőség is van.

  • Kellemes masszázs, amely ellazítja az egész testet
  • Ajakbalzsam
  • A száraz és töredező körmök megerősítése
  • Hajpakolás
  • Napbarnított bőrre, krém helyett

Vigye fel a csipkebogyó olajat az érintett területre, ahol ekcéma vagy seb van, és hagyja felszívódni. Egy idő után teljesen eltűnik, nem hagy kellemetlen zsíros réteget és hatékonyan gyógyítja a bőrt. Az olajat használhatja pigment foltokra is, amelyek ellen tényleg nagyon hatékony.

A csipkebogyóolaj segít a sebgyógyításban, elég felvinni a sebre és hagyni, felszívódni. Ne mossa le.

Striákra szintén alkalmas. Láthatóan kisebbíti és puhítja azokat. E célból az olajat használja naponta kétszer, legalább két vagy három hónapig.

Mint már említettük, a csipkebogyó olajat gyakran használják a kozmetikai iparban. Ezért nyugodtan lecserélheti vele a nappali krémet. Természetes hidratációt nyújt bőrének. Ha nem akarja teljesen lemondani a krémről, egyszerűen adjon hozzá néhány csepp csipkebogyó olajat a krémhez, az arcvízhez vagy a napozó krémhez.

A csipkebogyóolaj előnye az is, hogy gyerekek is használhatják, például a bárányhimlő vagy a frizli sebhelyeire. Ebben az esetben egyszerűen kenje be az érintett területet olajjal, és hagyja felszívódni.

Mint már említettük, az olaj is alkalmazható napbarnított bőrre vagy ajkakra is, mert nagy mennyiségű E-vitamint tartalmaz, amely gyógyítja a bőrt.

Mint természetes antioxidáns, a csipkebogyóolaj eltávolítja a bőrből a toxinokat. Gyors felszívódásának köszönhetően ideális a bőr ápolására és a káros anyagok eltávolítására.

Már kis mennyiségű olaj is képes csodákat tenni a töredezett hajjal. Elég, ha egy kis mennyiségű olajat megmelegít egy tálban, majd masszírozza be a fejbőrbe és hagyja hatni legalább egy órán keresztüli. Ezután mossa meg a haját samponnal.

Tudta, hogy a csipkebogyóolaj még fürdés után is alkalmas? Cserélje le testápolóját és krémjeit csipkebogyóolajra. Nyugodtan használhatja az egész test bőrére.

És már csak cseresznye a tortán, hogy a csipkebogyóolaj megszabadíthatja a korpától is. Ha nagyon száraz fejbőre van, egyszerűen masszírozza az olajat a haj gyökereibe. Ezt rendszeresen végezze!

A csipkebogyóolaj tökéletes minden bőrtípusra, de különösen a száraz bőrre, amelynek táplálásra van szüksége. Ha zsíros bőre van, ne használja. Gyerekeknek és terhes nőknek is alkalmas.

A csipkebogyóolaj receptje

A csipkebogyó olajat elfogadható áron megvásárolhatja a gyógyszertárakban vagy a biotermékeket árusító üzletekben, de mivel a csipkebogyó szabadon nő a természetben, otthoni is elkészíthető. Nagyon egyszerűen készíthet például szörpöt, lekvárt vagy teát. De a legegészségesebb változat az olaj, amely viszonylag könnyen elkészíthető.

Bár az elkészítés egyszerű, de türelmet igényel. Elég, hogy a szárított csipkebogyót összezúzza, és jojoba olajjal keveri 1: 1 arányban. Hagyja ezt a keveréket egy üvegedényben hat hétig. Időnként az üveget kissé rázza fel. Ha az olaj már finom rózsaszín-pirosas színű, távolítsa el az összezúzott csipkebogyót, és öntse az olajat egy sötét üvegedénybe. A sötét üvegnek köszönhetően az olaj nem oxidálódik és eláll egészen egy évig is, amíg nem készíti el a következőt.

Tárolása

Az olajat hűvös, sötét és száraz helyen kell tárolni. Ha biztosra akar menni, tegye hűtőszekrénybe, ahol a csipkebogyóolaj biztosan eláll a felbontástól számított egy évig is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük